הריסת מבנים – עבודות הריסה

שיפוצים והריסת מבנים

שיפוצים והריסת מבנים עם קידוחי המרכז

בתחום הבנייה, כמו גם בחיים באופן כללי, על מנת ליצור צריך קודם להרוס לפעמים, להשמיד מבנה קיים על תשתיותיו ועל ההריסות לבנות פרויקט מוצלח וחדשני יותר. הסיבה יכולה להיות בטיחותית, כאשר מדובר במבנה ישן ורעוע שמהווה מפגע ציבורי, אך גם כלכלית, אם מדובר בבניית פרויקט דיור רב קומות למשל במקומן של וילות בודדות, או לחילופין כחלק מתהליך של התחדשות עירונית. להריסת מבנים דרוש תכנון של מהנדס בניין וכן קבלת היתר בניה באם מדובר בהריסה באמצעים מכנים למיניהם. אם השיפוץ הוא פנימי ובכלים ביתיים וידניים, בדרך כלל אין צורך באישורים מיוחדים.

שיטות הריסה

קיימות מגוון דרכים בהם אנו משתמשים בזמן שיפוצים והריסת מבנים, בהתאם לגודל המבנה, רכיביו, מיקומו ומטרת ההריסה. מבנים העשויים לבנים, רעפים, פלדה וכדומה ניתנים לפירוק יסודי, המאפשר הריסת המבנה תוך שימוש חוזר בחומרי הבניה. כאשר מדובר במבני בטון העניין מסובך יותר ואז ישנן שיטות אחרות. שיטה אחת היא ניסור בטון המבנה בשלבים ופינוי חלקי הבטון באמצעות מנוף כחלק מתהליך הניסור. החלקים המנוסרים מתחברים למנוף ורק לאחר מכן מנוסרים על מנת למנוע קריסת המבנה והתפוררותו. אפשרות נוספת היא שימוש בדחפורים או בכדור הריסה, המאפשרים עבודות הריסה אגרסיבית אך מהירה יותר של המבנה. ניתן גם לפוצץ מבנים אך זוהי שיטה הנמצאת פחות בשימוש כיום.

הריסת פנים מבנה

במקרה של שיפוץ פנימי של הבית, הכרוך בשבירת קירות ומחיצות ולעיתים שאנו רוצים לחלץ לדוגמא – כספות מהקיר, שיטת ההריסה היא עדינה יותר ונעשית באופן ידני. אן כאשר אנו נדרשים לבצע עבודות קידוח בטון, בדרך כלל קירות פנים הבית, פרט לעמודי תווך המהווים חלק משלד הבניין, הם עשויי גבס או לבנים. לכן ניתן להחריב אותם בקלות יחסית באמצעות מסורי דיסק או פטישי אוויר, מבלי להזדקק לתכנון הנדסי מקדים או לאישורי בניה כלשהם. עם זאת, כאשר מדובר בהרס של כל שטח הפנים של המבנה התהליך מסובך יותר. סוג זה של הריסה רלוונטי בדרך כלל במקרה של שימור מבנים, אז ישנה חשיבות בעיקר למעטפת החיצונית של המבנה ופחות לחלל הפנימי.

בחירת אנשי המקצוע

קיים היצע רחב של מתן שירותי הריסת מבנים. ניתן לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בשיפוצים או של קבלן מורשה בעל ניסיון, נתון לשיקולכם. מה שיש לקחת בחשבון בעת קבלת ההחלטה זה אילו שירותים בדיוק מספק בעל המקצוע, לוודא שהוא דואג גם לתכנון ההנדסי המקדים. ישנן גם חברות המספקות ייעוץ משפטי בנוגע לאישורים הדרושים, שעשוי להקל עבורכם את תהליך השיפוץ במעט. כמו כן חשוב מאוד לקבל חוות דעת על איש המקצוע וכמובן לבדוק את הצעות המחיר השונות.

שיפוצים והריסת מבנים